x
znajdź
menu

O księgarni Rubikon.pl

REGULAMIN

Księgarni internetowej Wydawnictwa Rubikon

 

1. Księgarnia internetowa Wydawnictwa Rubikon www.ksiegarniarubikon.pl (zwana dalej „Księgarnią”) jest prowadzona przez przedsiębiorcę: KATARZYNA KRÓL WYDAWNICTWO I HURTOWNIA RUBIKON, ul. Na Leszczu 17, 30-376 Kraków, NIP: 944-147-11-82, REGON: 351450547

2. Za pośrednictwem strony internetowej www.ksiegarniarubikon.pl Księgarnia prowadzi sprzedaż następujących towarów: książki, płyty CD, DVD (muzyka, filmy), kasety VHS oraz multimedia (gry, programy komputerowe itp).

3. Księgarnia sprzedaje i wysyła towary wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Stroną umów sprzedaży zawieranych z Księgarnią mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

5. Prezentacja towarów w serwisie internetowym www.księgarniarubikon.pl nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego. Po złożeniu zamówienia, Klient otrzymuje za pośrednictwem poczty elektronicznej potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji. Umowa sprzedaży zostaje zawarta w chwili potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Księgarnię.

6. Księgarnia rozpoczyna realizację zamówienia:
• w przypadku płatności gotówką przy odbiorze – w następnym dniu roboczym po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia do realizacji,
w przypadku płatności przelewem bankowym – w następnym dniu roboczym po uznaniu przelewu na rachunku bankowym Księgarni,
• w przypadku płatności kartą lub ePrzelewem – w następnym dniu roboczym po autoryzacji transakcji.

7. Czas realizacji zamówienia jest podany osobno przy każdym towarze. Przez realizację zamówienia należy rozumieć nadanie przesyłki lub przygotowanie towaru do odbioru osobistego.

8. Akceptujemy następujące formy płatności:
• gotówką przy odbiorze - należność pobiera listonosz lub kurier,
• kartą,
• ePrzelewem,
• przedpłata przelewem bankowym na rachunek Księgarni:
BZ WBK 78 1090 2053 0000 0001 0256 9520,
• gotówką lub kartą płatniczą w siedzibie wydawnictwa.

9. Klient ma możliwość wprowadzania zmian w zamówieniu do chwili wystawienia paragonu lub faktury VAT.

10. Wraz z zamówionymi towarami Klient otrzymuje paragon albo - gdy Klient zgłosił takie życzenie oraz podał niezbędne dane - fakturę VAT.

11. Wszystkie ceny podawane w sklepie podane są w złotych polskich (PLN) i zawierają podatek VAT.

12. Koszty dostawy są uzależnione od wybranego przez klienta sposobu dostawy i formy płatności.
Poniżej podano koszty wysyłki dla klienta indywidualnego.
Jeżeli jest spełnione minimum logistyczne, wysyłka jest bezpłatna.

Przedpłata
:

• Paczka w Ruchu - 7,00 zł
• Paczkomaty24 - 10,50 zł
• Poczta Polska - 13,00 zł
• Kurier (DPD) - 13,00 zł

Pobranie:
• Paczka w Ruchu - 8,50 zł
• Paczkomaty24 - 13,00 zł
• Kurier (DPD) - 14,00 zł

Minima logistyczne, uprawniające do darmowej przesyłki wynoszą odpowiednio:
• Poczta Polska - 150,00 zł
• Paczkomaty24 - 150,00 zł
• Kurier DPD - 150,00 zł

13. Termin otrzymania przesyłki przez Klienta uzależniony jest od wybranego sposobu dostawy i wynosi 2-10 dni.

14. Zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2014 r., poz. 827 z późn. zm.), konsument który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty doręczenia lub wydania towaru. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy (np. na następującym formularzu: pobierz.

W przypadku odstąpienia od umowy Wydawnictwo zwróci konsumentowi wszystkie uiszczone przez niego płatności, z tym zastrzeżeniem, że koszty doręczenia konsumentowi towaru zostaną zwrócone do wysokości odpowiadającej najtańszej opcji przesyłki dostępnej w danej ofercie.

Konsument jest zobowiązany do zwrotu towaru niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od daty złożenia oświadczenia, przy czym konsument jest zobowiązany pokryć wszystkie bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Informujemy, że Klient może ponieść odpowiedzialność za pogorszenie stanu zwracanej rzeczy.
Prawo do odstąpienia od umowy nie dotyczy umów, w których przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli zostało ono otwarte po dostarczeniu.

15. Księgarnia internetowa nie przyjmuje żadnych przesyłek wysłanych za pobraniem.

16. W przypadku zakupu towarów przez osoby niebędące konsumentami w rozumieniu Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, rękojmia za wady fizyczne rzeczy jest wyłączona (art. 556 § 1 Kodeksu Cywilnego). W przypadku stwierdzenia wad towaru, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z Wydawnictwem.

17. W przypadku zakupu towarów przez osoby będące konsumentami w rozumieniu Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, zastosowanie znajdują poniższe zasady. Wydawnictwo odpowiada wobec konsumenta za sprzedany towar, jeżeli wada zostanie stwierdzona w okresie 2 lat od chwili jego wydania. W przypadku stwierdzenia wad towaru, reklamacja może być złożona w dowolnej formie. Termin do złożenia reklamacji wynosi 1 rok od dnia stwierdzenia istnienia wady. Konsument może wskazać w reklamacji jedno z następujących żądań: wymiany towaru na nowy, naprawy towaru, obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy (wyłącznie w przypadku wady istotnej).

Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia złożenia reklamacji.

Informacje o pozasądowych sposobach rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń znajdą Państwo na stronie: www.uokik.gov.pl.

18. W przypadku sprzedaży towaru w ramach ogłaszanych promocji, Księgarnia zastrzega sobie  możliwość wprowadzenia ograniczeń ilościowych w sprzedaży towarów tego samego rodzaju na warunkach określonych w tej promocji.

19. Zgodnie z art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) informujemy, iż administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo i Hurtownia Rubikon Katarzyna Król z siedzibą w Krakowie. Dane osobowe przetwarzane będą w celu wykonania umowy, a także marketingu produktów i usług administratora danych o ile została na to wyrażona zgoda. Dane nie będą udostępniane innym odbiorcom. Klientom przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. 
Dokumenty do pobrania:

payu
facebookRubikon na Facebooku ↓
Katarzyna Król Wydawnictwo
i Hurtownia Rubikon
ul. Na Leszczu 17 30-376 Kraków tel. 572 328 934, tel. 572 328 950
więcej >
opracowanie Prekursor